Doprava a platba

Doprava je zajišťována prostřednictvím České pošty službami Balíkovna, Balík do ruky a Balík na poštu, GLS kurýr a GLS Parcel shop. V individuálních případech pak společnostmi WEDO, GEIS, FOFR a naše vlastní přeprava.

Pro zásilky, které jsou nadrozměrné (především pokud přesahuje délku 200 cm hmotnost je vyšší než 50 kg nebo má atypické rozměry) vybíráme nejvhodnější dopravu individuálně společně se zákazníkem telefonicky tak, aby cena a forma přepravy byla pro zákazníka co nejvýhodnější.  

Způsob dopravy

 1. Česká pošta - Balík do ruky (do 50 kg) - tato varianta umožní dodání zásilky na Vámi určenou adresu domů, nebo do zaměstnání. O průběhu doručování zásilky jste informováni e-mailem / SMS.
 2. Česká pošta - Balík na poštu (do 30 kg) - Balík na poštu je služba, kdy si vyberete poštu, kde chcete balík nechat a osobně si jej vyzvednout. O doručení zásilky na Vámi vybranou poštu budete informování prostřednictvím e-mailu / SMS. 
 3. Česká pošta - Balíkovna (do 15 kg, max. rozměr 50x50x70) -  Balíkovna je služba, kdy si vyberete poštu, kde chcete balík nechat a osobně si jej vyzvednout. O doručení zásilky na Vámi vybranou poštu budete informování prostřednictvím e-mailu / SMS. 
 4. GLS kurýr - (do 40 kg a 200cm nejdelší strana) - tato varianta umožní dodání zásilky na Vámi určenou adresu domů, nebo do zaměstnání. O průběhu doručování zásilky jste informováni e-mailem / SMS.
 5. GLS Parcel Shop - (do 10 kg a 100 cm nejdelší strana - u ALZA BOXŮ max. rozměr 50x50x50 cm) - toto je služba, kdy si vyberete výdejní místo Parcel shopu, kde chcete balík nechat a osobně si jej vyzvednout. O doručení zásilky na Vámi vybrané místo budete informování prostřednictvím e-mailu / SMS. 
 6. Osobní odběr - Dragounská 130, Klatovy nebo U Sila 1376, Sušice - zboží je možné osobně vyzvednout v expedičním skladu našeho e-shopu. Tato služba je pro naše zákazníky zdarma. (u tohoto druhu dopravy je nutná úhrada objednávky převodem, online převodem, či online kartou ještě před vyzvednutím zboží - není možná platba na místě v hotovosti či na dobírku)
 7. Individuální doprava (WEDO, GEIS, FOFR Trans, naše vlastní doprava) - tuto variantu je možné individuálně domluvit v případech, kdy některý z parametrů nedovoluje využít služby standardní přepravy (např. rozměr, hmotnost, objem, doručování barev, hořlavin, atd...). Využíváme k tomu přepravce WEDO, GEIS ,FOFR Trans, naši vlastní dopravu nebo naši pravidelnou linku Klatovy - Praha.

 

Doprava

Česká pošta Cena za 1 balík včetně DPH dobírka
Balíkovna (do 15 kg*) 49 Kč +45 Kč
Balík Na poštu (do 30 kg*) 109 Kč +45Kč
Balík Do ruky (do 30 kg*) 119 Kč +45 Kč
Velký balík do ruky (do 50 kg*) 199 Kč +45 Kč
GLS dobírka
Parcel shop (do 10 kg, nejdelší strana 1m)  59 Kč +45 Kč
GLS kurýr (do 30 kg, nejdelší strana 2 m) 129 Kč +45 Kč
GLS kurýr (do 40 kg, nejdelší strana 2m) 199 Kč +45 Kč
WEDO dobírka
do 30 kg* 129 Kč +45 Kč
do 50 kg* 199 Kč +45 Kč
GEIS pro atypické zásilky  
půlpaleta 80x60 cm (do 250 kg) 745 Kč +45 Kč
paleta 120x80 cm (do 800kg) 1490 Kč

+45 Kč

balík 50-80 kg 899 Kč +45 Kč
FOFR pro atypické zásilky  
50 – 75 kg 899 Kč +45 Kč
76 – 100 kg 1199 Kč +45 Kč
101 – 150 kg 1490 Kč +45 Kč
Osobní odběr Klatovy nebo Sušice ZDARMA

* Způsob zaslání závisí na celkové hmotnosti zboží, jeho povaze a objemu.

Převzetí zásilky

Při doručování zásilky, prosíme, ihned proveďte kontrolu zboží, především pak:

 1. kontrolu neporušenosti obalu
 2. kontrolu mechanického a viditelného poškození zboží
 3. kontrolu zboží, zda se shoduje s objednaným

Jeví-li zásilka jakoukoli formu poškození, ihned nás kontaktujte.

Doprava zdarma

V případě, že si zákazník objedná zboží, které je označené "doprava zdarma" není mu účtovaná žádná cena dopravného. Dopravné zdarma se nevztahuje na tyto situace:

 1. Hmotnost zboží přesahuje 29 kg
 2. Zásilka je objemnější a je zasílána ve více balících / na paletě (např. čtyřkolky, stavební technika apod.) 
 3. Zásilka má atypické rozměry, které přepravce neakceptuje (např. rozměr přesahující 200 cm nebo objem nad 0,3 ), případně vícekusová zásilka

V těchto případech má eshop právo zákazníkovi doúčtovat dopravu, dle platného ceníku. 

Platba

Jsou možné tyto platební metody:

 1. Platba dobírkou - ihned expedujeme (případně vyžádáme z externího skladu a po dodání expedujeme). Za Vaši objednávku zaplatíte až v okamžiku, kdy převezmete zboží od přepravce.
 2. Platba převodem - čekáme na spárování platby, teprve poté expedujeme (případně vyžádáme z externího skladu a po dodání expedujeme). Údaje potřebné k platbě obdržíte v potvrzujícím e-mailu k objednávce. Pro správné spárování platby je důležité správně zadat částku, variabilní symbol a číslo našeho účtu.
 3. Online platba (karta, online bankovní převod) - ihned expedujeme (případně vyžádáme z externího skladu a po dodání expedujeme). U této varianty budete přesměrováni na platební bránu, kde podle pokynů provedete platbu. Při volbě této platební metody budete přesměrování na stránku platební brány, platba proběhne do několika minut. Na výběr máte:
  On-line platba kartou - tato metoda vyžaduje Vaši platební kartu s povolenými platbami na internetu.
  On-line bankovní převod - tato metoda vás přesměruje na platební bránu, kdy se přihlásíte do svého internetového bankovnictví a provedete on-line bankovní převod. Veškeré údaje pro platbu budete mít už předvyplněné a převod se tak zrealizuje během několika vteřin.

Poskytovatelem online plateb je společnost ComGate Payments, a.s. (více na: www.comgate.cz/cz/platebni-brana). Pro případné dotazy, nebo reklamace je možné kontaktovat přímo poskytovatele platební brány:

ComGate Payments, a.s.
Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora@comgate.cz
Tel:  +420 228 224 267